Wprowadzeniem do niepowtarzalnego klimatu świąt Bożego Narodzenia są strażackie  spotkania opłatkowe.

16 grudnia jak co roku w naszej remizie odbyło się spotkanie opłatkowe. W rodzinnej atmosferze strażackiego grona złożono sobie życzenia i przełamano opłatkiem po czym przystąpiono do wieczerzy.

Spotkanie modlitwą rozpoczął proboszcz naszej parafii ks. Marian Mazurek. Obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych: sołtys Malca Kazimierz Tolarczyk oraz Radny Gminy Kęty Karol Wadoń.

18 grudnia zaś odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Już od kilku lat druhowie MDP spotykają się, aby wraz z zaproszonymi gośćmi poczuć namiastkę świątecznej atmosfery.

Najważniejszym punktem tej skromnej uroczystości było złożenie życzeń świąteczno-noworocznych połączone z tradycyjnym przełamaniem się opłatkiem. Wiele życzeń świątecznych prezentowano w formie błyskotliwych i pełnych humoru wystąpień. Wspólna kolacja nie obyła się bez tradycyjnego maleckiego karpia.

Wszystkim dziękujemy za obecność.