Grudzień to to czas podsumowań i rozliczeń. Z tego względu postanowiliśmy podsumować działania inwestycyjne mijającego roku, a szczególnie jego ostatnich miesięcy.

Ukończenia doczekała się realizacja projektu Budżetu Obywatelskiego, na który głosowali mieszkańcy Sołectwa Malec w 2015 roku, zatytułowanego: „Poprawa gotowości bojowej poprzez montaż zbiornika wodnego z linią szybkiego natarcia na samochodzie bojowym marki Ford Transit oraz zakup przyczepy samochodowej lekkiej do celów transportowych”.

W tym zakresie został zakupiony i zamontowany moduł gaśniczy szybkiego reagowania w postaci wysokociśnieniowego agregatu wodno-pianowego marki IUVO EQ AWP 50/40. Wydajność pompy to 50 l/min przy ciśnieniu wyjściowym 40 bar, a do podawania środka zastosowano linię szybkiego natarcia na zwijadle o długości 60 m, zakończona prądownicą pistoletową z możliwością płynnej regulacji strumienia wody oraz opcjonalnie z nakładką pianową. Instalacja nowego sprzętu wymagała przebudowy zabudowy pojazdu, by ta była funkcjonalna i ergonomiczna, czego podjęli się nasi druhowie.
Drugą część projektu zrealizowaliśmy poprzez zakup dwuosiowej przyczepy z aluminiowymi burtami oraz plandeką ze stelażem.

Fundusze pozyskane ze zbiórki pieniężnej przeprowadzonej w dniu strażaka przed kościołem parafialnym w Malcu, zostały zainwestowane w zakup aluminiowej skrzyni narzędziowej, aktualnie zamontowanej na dachu samochodu, oraz oświetlenia LED pola pracy wokół samochodu i jego zabudowy. Montaż zakupionego doposażenia w raz z instalacją elektryczną przeprowadzili druhowie naszej jednostki.

Unowocześnienia, a przede wszystkim poprawy estetycznej, dorobił się także nasz budynek, którego elewacja została oświetlona energooszczędnymi halogenami LED. Instalacja została wykonana ze środków własnych. Prace montażowe zostały przeprowadzone przez członków jednostki wspartych pomocą Władysława Mitoraja i Janusza Kajty.

Wszystkie inwestycje zostały przeprowadzone z myślą o bezpieczeństwie naszym i Państwa. Z tego miejsca dziękujemy mieszkańcom Sołectwa Malec za wszelkie wsparcie okazane w jakiejkolwiek formie na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Malcu.