25 października 2016 roku około godziny 11.00 zostaliśmy zaalarmowani do poszukiwań osoby zaginionej. Zaginiony, 67-letni mieszkaniec Malca z objawami demencji, ostatni raz widziany był tego dnia około godziny 6.00.

Działania polegały na przeszukaniu lokalnych dróg i okolicznych terenów. Ustalono, że około godziny 7.00 poszukiwany wsiadł do autobusu jadącego do Kęt.

Około godziny 13.30 do sztabu wpłynęła informacja od strażaczki OSP Malec o lokalizacji zaginionego, który w tym czasie przebywał w Kętach. Mężczyzna cały i zdrowy został przetransportowany do domu i oddany pod opiekę rodziny.

Gratulujemy postawy młodej druhnie, która nie biorąc bezpośrednio udziału w akcji, wykazała się czujnością i niezwłocznie przekazała informacje swoim przełożonym.

W działaniach udział brały jednostki: OSP Malec i OSP Kęty oraz Policja.

 


 

Dzień wcześniej (24.10.2016 r.) również braliśmy udział w akcji poszukiwawczej 51-letniego mieszkańca Nowej Wsi, który ostatni raz widziany był w domu około godziny 4.00.

Działania obejmowały okolice domu zaginionego, okoliczny las oraz rzekę Macochę. W trakcie prowadzonych działań, Policja ustaliła, że telefon zaginionego zalogował się do nadajników w pobliżu Wrocławia. Po potwierdzeniu tej informacji zakończyliśmy nasze działania.

W akcji udział brały jednostki: OSP Malec, OSP Kęty, OSP Nowa Wieś oraz Policja.