Druhny i druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Malec, w dniach 17-18 czerwca uczestniczyli w zorganizowanym po raz pierwszy „strażackim biwaku”. Od piątku do soboty, dziewiętnaścioro druhów wraz z opiekunami biwakowało pod namiotami spędzając czas na zgłębianiu podstaw strażackich umiejętności, ale też bawiąc się i korzystając z atrakcji pobytu na terenach leśnych sołectwa Witkowice.

 

Zorganizowanie młodym adeptom pożarniczej sztuki takiej formy wypoczynku, to przede wszystkim zdobywanie kolejnych umiejętności strażackich, jak udzielanie pomocy ofiarom wypadków, czy zaznajomienie z podstawowym sprzętem będącym na wyposażeniu straży pożarnej. Cała drużyna brała udział w ćwiczeniach pierwszej pomocy. Po zakończeniu szkolenia młodzi strażacy wzięli udział w manewrach nocnych, nadzorowanych przez opiekunów.

 

Prelekcji z zakresu pracy, funkcjonowania, oraz umundurowania i znaczenia dystynkcji strażaków zarówno Państwowej jaki i Ochotniczej Straży Pożarnej przeprowadził druh naszej jednostki, a zarazem strażak z zawodu mł. Kpt. Bartłomiej Ćwiertnia.

 

Uczestnicy biwaku wrócili do domów bardzo zmęczeni, ale zadowoleni i co najważniejsze bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności.

 

Mamy nadzieję, że organizacja tego typu wypoczynku i takiej formy szkoleń pozytywnie wpłynie na dalsze zaangażowanie i prace młodzieży na rzecz naszej jednostki.

 

Podziękowania kierujemy w stronę Pana Kazimierza Hankusa za udostepnienie obiektu.