19 czerwca 2016 roku o godzinie 22:30 zostaliśmy zaalarmowani do zdarzenia drogowego na ulicy Podbeskidzkiej w Malcu. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu wynikło, że doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Kierujący samochodem Nissan Micra jadąc w kierunku Malca wypadł na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w jadącego w kierunku Nowej Wsi Volkswagena Polo.

 

Na skutek zderzenia ucierpiały kierująca i pasażerka VW Polo, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala na wnikliwe badania. Poszkodowane nie odniosły większych obrażeń, a zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

 

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji płynów ropopochodnych, kierowaniu ruchem oraz pomocy poszkodowanym. Ruch drogowy odbywał się wahadłowo, a momentami był wstrzymany.

 

W akcji udział brały po jednym zastępie OSP Malec i OSP Kęty, 2 zastępy JRG Oświęcim, 2 karetki PRM oraz Policja. Działania prowadzono do godziny 01:30.