Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Malec została wyróżniona w VII edycji ogólnopolskiego konkursu "Najlepsi z Najlepszych" na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej opiekuna. Konkurs organizowany jest corocznie przez Związek OSP RP w Warszawie.

 

W dniu 8 maja 2016r. członkowie MDP OSP Malec wraz z opiekunami mieli zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w uroczystości zorganizowanej w Kościele Parafialnym p.w. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Warszawie, podczas której zostali wyróżnieni przez władze ZOSP RP na czele z prezesem Zarządu Głównego - Waldemarem Pawlakiem. To ogromy sukces naszej młodzieży, świadczący o wysokim poziomie młodzieżowego pożarnictwa.

 

Ogólnopolski Konkurs na Wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej opiekuna miał na celu wyłonienie najbardziej aktywnej i wyróżniającej się MDP w kraju, której praca przyczynia się do popularyzowania ochrony przeciwpożarowej i zasad bezpieczeństwa, tradycji ruchu strażackiego, jak również promowania idei wspólnej pracy na różnych płaszczyznach (kulturalnej, sportowej, społecznej, informacyjnej itp.).

 

Tego dnia MDP z Malca wraz z opiekunem uczestniczyli również w uroczystej Mszy Św. inaugurującej obchody Jubileuszu 95-lecia Związku OSP RP. Wszyscy laureaci konkursu wzięli udział w wspólnym zwiedzaniu  Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie oraz światowej klasy wystawy Titanic the Exhibition.

 

Gratulujemy drużynie wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów w pracy na rzecz naszej jednostki.