Brak dostępnego opisu zdjęcia.
W dniach 11.07.2022 r. do 20.07.2022 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Ślemieniu odbył się „Obóz szkoleniowo-wypoczynkowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Bezpieczni Aktywni Zdrowi - Ślemień 2022” organizowany po raz kolejny przez Ochotniczą Straż Pożarną w Malcu. Uczestnikami obozu byli przedstawiciele MDP OSP Malec, MDP OSP Nidek, MDP OSP Wieprz, MDP OSP Bobrek oraz podopieczni Wioski Dziecięcej im. Janusz Korczaka w Rajsku. Obóz okazał się integracyjnym spotkaniem wielu środowisk MDP i nie tylko. Uczestnicy poprzez udział w szeregu szkoleń i akcji zyskali wiedzę i podstawową praktykę z obszaru bezpieczeństwa, pierwszej pomocy oraz wiedzy pożarniczej.
Cele dydaktyczne, szkoleniowe i praktyczne były realizowane w trakcie codziennych zajęć
z młodymi adeptami pożarnictwa i przyczynią się do rozpowszechnienia wśród młodzieży kultywowania ruchu strażackiego.
 
Ważniejsze wydarzenia obozu:
 cykl szkoleniowy- musztra zespołowa - podstawy musztry- komendy, zwroty, ustawiania w szyku
 zajęcia szkoleniowo- pożarnicze, manewry nocne
 prezentacja wozów pożarniczych, sprzętu ratownictwa drogowego, armatury wodnej
 warty nocne
 górskie rajdy piesze : Jasna Górka”, „Dom Brata Ave Maria”
 zajęcia integracyjne „Mój mały biznes”, wizyta w profesjonalnym studiu masażu
i odnowy biologicznej,
 plac zabaw, zajęcia sportowe boisko LKS Ślemień
 Żywiecki Pak Etnograficzny – zwiedzanie oraz warsztaty plastyczne
 wyjazd do Inwałdu- Park Miniatur, Warownia, Mini ZOO, Lunapark
 Uroczystość Pasowania na druha MDP Obozu Szkoleniowego Ślemień 2022
 Uroczystość Pasowania na druha pomocnika opiekuna MDP Obozu Szkoleniowego Ślemień 2022
 Udział we Mszy Świętej w Kościele Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Ślemieniu
 gry i konkursy logiczne
 dyskoteki, urodzinowe ognisko w Parku Wiejskim
 wyjazd- Kryta Pływalnia w Suchej Beskidzkiej
 
W imieniu Zarządu OSP Malec jako organizatora, kadry obozowej oraz wszystkich uczestników serdeczne podziękowania kierujemy do Komendanta Głównego Państwowej
Straży Pożarnej za dofinansowanie i środki przeznaczone na zorganizowanie wyjazdu. Ukłony w stronę rodziców, szczególnie za zaufanie jakim nas opiekunów obdarzyli, powierzając swoje pociechy. Szczególne podziękowania dla Pana Huberta Słonka-Walaszek Dyrektora Szkolnego Schroniska w Ślemieniu, dzięki któremu mogliśmy spokojnie wypoczywać. Wyrazy wdzięczności w stronę lokalnych mieszkańców i przedsiębiorców, którzy w czasie trwania obozu byli dla nas wielkim głosem doradczym. Dziękujemy za wsparcie techniczne OSP Ślemień i OSP Nidek . Podziękowanie kierujemy szczególnie do druhów uczestników - BYLIŚCIE WSPANIALI! Dla nas opiekunów był to czas „Cudów i Aniołów”.
 
Słowa uznania i podziękowania kierujemy do kadry- kierownika obozu dh Ewy Jonkisz OSP Msalec, wychowawców dh Barbary Matusiak, Justyny Góralczyk OSP Nidek, dh Magdaleny Gałdyn OSP Malec, za wspaniałą charytatywną wspólną pracę i czuwanie nad bezpieczeństwem naszych podopiecznych.
Jako organizatorzy, którzy po raz kolejny podjęliśmy się tego typu formy wypoczynku wiemy, że organizacja i przeprowadzenie obozu było z jednej strony ogromnym wyzwaniem logistycznym ale z drugiej strony bardzo ważnym i cennym doświadczeniem oraz nauką na przyszłość. Mamy również nadzieję, że tego typu przedsięwzięcia to swego rodzaju inwestycja w młodych ludzi, a uczestnicy obozu w przyszłości zasilą strażackie szeregi i będą stanowili o sile ochotniczego pożarnictwa w naszych rodzimych jednostkach.
 
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia obozu, gościom odwiedzającym nasz obóz, dyrekcji i personelowi Szkolnego Młodzieżowego Schroniska w Ślemieniu, strażakom z jednostek które przeprowadzały zajęcia, kadrze WIELKIE PODZIEKOWANIA! 
Szczególne ukłony w stronę młodych, ambitnych uczestników obozu druha Michała Matusiak MDP OSP Nidek, druha Piotra Szostek MDP OSP Bobrek oraz druhny Weroniki Gałdyn MDP OSP Malec za wielkie wsparcie i zaangażowanie, profesjonalną pomoc, bardzo kreatywne pomysły, niesamowitą dyskrecje, uśmiech i szacunek jakim obdarzali wszystkich obozowiczów z kadrą wychowawczą na czele. To wielki zaszczyt móc pracować z takim wartościowymi młodymi strażakami. DZIĘKUJEMY i z nadzieją mówimy …
 
DO ZOBACZENIA W PRZYSZŁYM ROKU