Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Maj uznany jest za okres dni ochrony przeciwpożarowej. Z tego powodu co roku odwiedzają nas dzieci z przedszkola „Pod Dębami” w Malcu.
I tak było i tym razem. Najpierw w wielkim skrócie zaprezentowano gościom eksponaty trwającej wystawy historycznej „Skromni, wielcy bohaterzy – spotkania przy Dzwonnicy, a jak to z Malcem było…”. Dzieci miały możliwość zapoznania się ze służbą strażaka, z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru czy innego zagrożenia. Dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych czy usuwają drzewa po wichurach. Zapoznały się wozami strażackim i całym wyposażeniem, sprzętem gaśniczym oraz ubiorem specjalnym wykorzystywanym w akcjach.
 
 
Kolejnym punktem odwiedzin było zwiedzanie remizy oraz przymierzanie strażackiego ekwipunku. Dzieci podczas wizyty złożyły życzenia oraz wręczyły piękne upominki.
Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma prewencji uświadamiająca od najmłodszych lat zasad bezpieczeństwa oraz zachowanie się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń.
 
Zapraszamy za rok !