W dniu 4 maja 2016 z okazji Dni Ochrony Przeciwpożarowej naszą jednostkę odwiedziły przedszkolaki z miejscowego Przedszkola „Pod Dębami” w Malcu oraz wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej.

 

Nasi druhowie zaprezentowali sprzęt pożarniczy, którego używają podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Następnie strażacy oprowadzili dzieci po budynku remizy, opowiadali o przepisach i historii naszej jednostki. Później dzieciaki ubierały się w ubrania strażackie, zakładały hełmy, pasy oraz oglądały całe wyposażenie jednostki i samochodu pożarniczego.

 

Główną atrakcją spotkania były pokazy gaśnicze z wykorzystaniem linii gaśniczej oraz gaśnic dzięki, którym udało się opanować imitowany pożar.

 

Serdecznie dziękujemy najmłodszym za przybycie i mamy nadzieje, że to spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci.