Serdecznie dziękujemy OSP Kęty za przekazanie czujników czadu dla naszego sołectwa. Druhowie kęckiej jednostki oraz przedstawiciele naszej OSP odwiedzili domy wytypowanych mieszkańców i wręczyli urządzenia. Udzielono instruktażu oraz objaśniono jakie czynności należy wykonywać w przypadku alarmu czujnika. To bardzo potrzebna i użyteczna inicjatywa, gdyż tlenek węgla nazywany jest cichym zabójcą. Jest niewidoczny oraz nie ma smaku ani zapachu, a okresie grzewczym jego wystąpienie wzrasta. Alarmujemy, że w przypadku jakichkolwiek objawów zatrucia tlenkiem węgla należy natychmiast przewietrzyć wszystkie pomieszczenia, opuścić mieszkanie oraz zaalarmować służby ratunkowe (nr tel. 112). Na chwilę obecną przekazano cztery urządzenia potrzebującym rodzinom.
Dbaj o siebie i swoich najbliższych - zakup czujnik czadu !