Kolejny raz wprowadzeniem do niepowtarzalnego klimatu świąt Bożego Narodzenia były strażackie spotkania opłatkowe przygotowane przez Zarząd dla druhów szczególnie zaangażowanych w życie jednostki, druhów seniorów oraz druhów MDP. Opłatek seniorów odbył się 18 grudnia na Sali Domu Strażaka, a wigilijka MDP 12 grudnia.
Spotkania tradycyjnie rozpoczęto modlitwą pod przewodnictwem proboszcza naszej parafii ks. Mariana Mazurka. Już od kilku lat druhowie MDP spotykają się, aby wraz z zaproszonymi gośćmi poczuć namiastkę świątecznej atmosfery.
Najważniejszym punktem tych skromnych uroczystości było złożenie życzeń świąteczno-noworocznych połączone z tradycyjnym przełamaniem się opłatkiem. Życzenia świąteczne wyrażano w różnej w formie. Wspólna kolacja nie obyła się bez pysznego żurku i tradycyjnego maleckiego karpia.