W miesiącu maju tradycyjnie w naszej jednostce obchodzony jest Dzień Strażaka.  W przygotowania do uroczystości zaangażowała się także cała MDP.

Młodzi druhowie tradycyjnie upiekli ciasto drożdżowe oraz pomogli w przyrządzaniu strażackiej grochówki. Przed remizą odbyli ostanie próby na strażacką uroczystość przy okazji świetnie się bawiąc.

 

Wczesnym rankiem 12 maja spotkaliśmy się przy remizie i w przemarszu udaliśmy się na cmentarz, by tam złożyć kwiaty i symboliczne znicze na grobach zmarłych strażaków. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej w intencji strażaków. Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przeprowadzili zbiórkę publiczną, zbierając fundusze na swoją działalność. Po powrocie na remize pomimo nie sprzyjającej aury w gronie najbliższych udaliśmy się na świętowanie. Druhowie MDP przedstawili wcześniej przygotowany program artystyczny, angażując do zabawy całą salę gości. Cała impreza zakończyła się wspólnymi zdjęciami i wieczorkiem tanecznym w sali Domu Strażaka.