30 stycznia 2019 r. na zbiórce MDP gościliśmy bardzo zacnego gościa, jakim była druhna  Anna Nowocień - Dyrektor Zarządu Wykonawczego OP ZOSP RP w Elblągu, założyciel i opiekun MDP,  doświadczony pedagog, a przede wszystkim pasjonat i propagator działalności Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w kraju. Druhna  już od kilku lat  interesuje się działalnością naszej drużyny.

Z pracą naszej młodzieżówki  zapoznała się podczas udziału  w pierwszym polsko-niemieckim spotkaniu opiekunów młodzieży skupionej z Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych i w organizacji Technisches Hilfswerk – Jugend, które reprezentował również nasz opiekun MDP OSP Malec.  

Jako opiekunowie jesteśmy wdzięczni druhnie,  za owocną współpracę, wszelkie wskazówki, porady i pomysły na organizację nowatorskich przedsięwzięć. W jednym bardzo ważnym aspekcie pracy opiekunów,  mówimy wspólnym językiem, że „ praca z naszą  strażacką młodzieżą to powołanie, pasja, służba.  To praca, praca jeszcze raz praca, ale   dająca wiele spełnienia i satysfakcji ”.

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i już dziś zapraszamy kolejny raz do naszej OSP.