27 listopada  uczniowie kl. V wraz z wychowawcami  odwiedziły naszą  remizę.

Celem wizyty było:

  • zapoznanie z pracą strażaka
  • szkolenie z zakresy pierwszej pomocy przedmedycznej
  • wzbogacenie wiedzy uczniów na temat bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożenia,
  • zapoznanie z historią miejscowej jednostki

Gospodarze obiektu   przeprowadzili rozmowy, podczas których  uczniowie przypomnieli sobie  zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady właściwego zachowania się w miejscach takich, jak remiza. Nie obyło się bez gier i zabaw integracyjnych oraz poczęstunku przygotowanego dla zacnych gości.

Podczas spotkania  uczniowie zwiedzili  pomieszczenia remizy, poznali  dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego i umundurowania bojowego  . Obejrzeli  galerię fotograficzną i bogate zbiory kronikarskie jednostki.

Wizytę uczniów w naszej remizie  potraktowaliśmy jako doskonałą formę prewencji.

Już dziś  zapraszamy  do Remizy OSP Malec kolejne klasy lokalnej Szkoły Podstawowej.