„Co może zrobić młody człowiek, aby uniknąć uzależnień?


Młodzież naszej MDP uczestniczyła   w prelekcji  dotyczącej problematyki uzależnień, przeprowadzonej przez specjalistę psychoterapii i uzależnień dzieci i młodzieży. Spotkanie
to  zorganizowano w dniu  30 października 2019 r. w świetlicy naszej Remizy.

Wykład został zaprezentowany bardzo obszernie i poszerzył wiedzę naszej młodzieży  w jakże ważnym, a zarazem aktualnym i współczesnym temacie.

Najważniejsze przesłanie prelekcji:

Co możesz zrobić, jako młody człowiek, aby chronić siebie i zmniejszyć ryzyko problemów
 z alkoholem, narkotykami i innymi uzależnieniami ?

Nie bój się mówić nie!  Czasami obawa przed negatywną reakcją ze strony znajomych powstrzymuje nas od robienia tego, co sami uznajemy za słuszne. To naprawdę proste,
może się wydawać, że „wszyscy tak robią", ale to nie jest prawda. Nie pozwól, aby ktoś inny podjął decyzję za Ciebie. Jeśli ktoś namawia Cię do zrobienia czegoś, co nie jest dla Ciebie dobre, masz prawo powiedzieć nie, masz prawo nie podawać powodu i masz prawo po prostu odejść Weź odpowiedzialność za siebie: weź odpowiedzialność za swoje życie, zdrowie
i bezpieczeństwo. To cudowne uczucie, kiedy masz wpływ na to, jak przebiega twoje wchodzenie w dorosłość i jakie decyzje podejmujesz. Uzyskaj pomoc: Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ma kłopoty z alkoholem lub narkotykami czy inny, uzależnieniem, skorzystaj z pomocy.
Nie czekaj. Nie jesteś sam/a”.