Tradycyjnie maj uznany jest za okres dni ochrony przeciwpożarowej. Kolejny raz odwiedzają nas dzieci i wychowawcy  przedszkola „Pod Dębami” w Malcu. Pytań dzieci na temat  ciekawej sztuki pożarniczej nie było końca.

Nasi goście  mieli możliwość zapoznania się z podstawowymi obszarami służby strażaka ratownika. Nasi druhowie przedstawili krótko  zasady  postępowania na wypadek powstania pożaru czy innego zagrożenia. Przekazali również naszym milusińskim  że nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi,  wypadków samochodowych i wielu innych miejscowych zagrożeniach. Zaprezentowali również wóz strażacki  z całym wyposażeniem, sprzętem gaśniczym oraz ubiorem specjalnym wykorzystywanym w akcjach.

Wizyta dzieci w naszej remizie  to doskonała forma prewencji uświadamiająca
od najmłodszych lat zasady bezpieczeństwa podczas pożaru, wypadku czy  innych zagrożeń.