15 września 2020 r. był bardzo pracowitym popołudniem, gdyż druhowie zmienili się w prawdziwych kucharzy „MasterChefa”. Zadaniem każdej drużyny było przygotowanie
swoich ulubionych naleśników. Kucharze szybko zabrali się do pracy.

Najpierw dokładnie umyli ręce i założyli fartuszki. Następnym krokiem w podróży do świata naleśników było
uzmysłowienie sobie formy i rodzaju nadzienia. Kucharze poradzili sobie z tym zadaniem bez problemu. Nie obyło się jednak bez... podjadania! Wśród roztaczających zapachów zaczęli komponować owocowe, czekoladowe i rozmaite nadzienia. Zajęcia te nauczyły druhów czerpania radości ze wspólnego przygotowywania posiłków. Zachęciły do „zdrowego” odżywiania pokazując, że naleśniki mogą nie tylko ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować. Taka forma zbiórki miała na celu doskonalenie umiejętności pracy w grupie, pomysłowość, dokładność i zaangażowanie. Druhowie podczas tych zajęć usprawniali się manualnie i uczyli się umiejętności potrzebnych im w dorosłym życiu.

Galeria zdjęć: