W dniach 21.06.2019 r. do 01.07.2019 r. w Ośrodku Wczasowo – Kolonijnym BAŁTYCKI w Jarosławcu, odbył się „II Obóz strażacki MDP Gminy Kęty”. Uczestnicy Obozu Szkoleniowego poprzez udział w szeregu szkoleń zyskali wiedzę i podstawową praktykę z obszaru bezpieczeństwa pożarowego oraz pierwszej pomocy, ratownictwa poszukiwawczo –ratowniczego oraz kultywowania ruchu strażackiego.

Obóz MDP przyczynił się do rozpowszechnienia wśród młodzieży znajomości przepisów
przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, sprawności fizycznej i wiedzy na temat technik pożarowych, a także wiedzy historycznej w nawiązaniu do tradycji
strażackiej. Cele dydaktyczne, teoretyczne i praktyczne były realizowane w trakcie codziennych zajęć młodzieżą.

Ważniejsze wydarzenia obozu:
 szkolenia i zajęcia integracyjne
 zajęcia sportowo – pożarnicze,
 warty nocne
 chrzest obozowy
 gry i konkursy na plaży
 przemarsze promenadą nadmorską,
 zwiedzanie Jarosławca i okolic
 zwiedzanie portu rybackiego
 wschód i zachód słońca
 dyskoteki, ogniska

W imieniu Zarządu OSP Malec jako organizatora, kadry oraz z wszystkich uczestników obozu serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Starosty Oświęcimskiego Pana Marcina
Niedzieli oraz Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Leszka Suskiego za dofinansowanie i środki przeznaczone na zorganizowanie wyjazdu. Ukłony w stronę
rodziców, szczególnie za zaufanie jakim nas opiekunów obdarzyli, powierzając swoje pociechy. Pozostali jeszcze Państwo Przybyłowicz, właściciele ośrodka Bałtycki w Jarosławcu, dzięki którym mogliśmy spokojnie wypoczywać. Dziękujemy za wsparcie techniczne OSP Naćmierz jednego ze szkoleń. Podziękowanie kierujemy szczególnie do druhów uczestników - BYLIŚCIE WSPANIALI!!! Na koniec słowa uznania i podziękowania kierujemy do kadry obozu za wspaniałą charytatywną wspólną pracę i czuwanie nad bezpieczeństwem naszych podopiecznych.

Galeria zdjęć: