W sobotę 7 września 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Polance Wielkiej odbył się Wojewódzki Konkurs Kronik i Monografii Ochotniczych Straży Pożarnych pt. „Historia zaklęta w kronikach”. Swoje kroniki zaprezentowały  Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze i Ochotnicze Straże Pożarne z województwa małopolskiego. Monografię zgłosił Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP w Oświęcimiu. Po zapoznaniu się z przedłożonymi konikami komisja konkursowa zdecydowała o następującej klasyfikacji:

Kroniki MDP:

I miejsce – MDP Malec
II miejsce – MDP Głębowice
III miejsce – MDP Siedlec, MDP Witkowice

Kroniki OSP:

I miejsce – OSP Karwodrza
II miejsce – OSP Muszyna-Folwark
III miejsce – OSP Osiek

W kategorii monografii I miejsce przypadło pracy zbiorowej „Strażacy Ziemi Oświęcimskiej” pod redakcją Stanisława Bukowieckiego.

Wszystkim laureatom konkursu składamy serdeczne gratulacje, a nasi kronikarze uzyskali kwalifikacje do konkursu ogólnopolskiego !