W dniach od 30 sierpnia do 1 września 2019 r. członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Malec wraz z opiekunami wzięli udział w VI Gminnym Zlocie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy Kęty, który odbywał się na terenie sołectwa Łęki. Gospodarzem tegorocznych zmagań  młodzieżówek była OSP Łęki.

Wzorem lat ubiegłych druhowie nie konkurowali  pomiędzy jednostkami, lecz w drużynach mieszanych. Po raz kolejny okazało się, że jest to idealne rozwiązanie, które  bardzo pozytywnie wpływa na integracje naszych młodych adeptów sztuki pożarniczej. Uczestnicy Zlotu wzięli udział w szeregu zadań pożarniczych, sportowo-sprawnościowych, z zakresu ogólnej wiedzy pożarniczej, medycznej i poszukiwawczo-ratowniczej.
W trakcie Zloty mieliśmy okazję podziwiać urokliwe zakątki sołectwa. Tradycyjnym już elementem Zlotu było stosowanie łączności radiowej podczas trwania konkurencji w terenie. Dobrze zorganizowana łączność wpłynęła skutecznie na powodzenie działań ratowniczo- poszukiwawczych. Druhowie naszej MDP wrócili do rodzimej jednostek bardzo zmęczeni, ale zadowoleni  i co najważniejsze bogatsi o nowe pożarnicze doświadczenia i umiejętności. Serdeczne podziękowania dla organizatorów za bogaty i nowatorski  program artystyczny.

Galeria zdjęć: