W dniach 2-4 sierpnia Młodzieżowa Drużyna OSP Malec uczestniczyła w IV Biwaku Strażackim MDP zorganizowanym przez opiekunów oraz Zarząd. Weekend ten, młodzi druhowie spędzili na  doskonaleniu umiejętności strażackich.

Biwak rozpoczął się w piątek przygotowaniem obozowiska. Podczas biwaku  młodzi strażacy  wykazywali się sprawnością fizyczną, wiedzą w obszarze armatury pożarniczej, struktur OSP oraz udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło pełnienia funkcji nocnej warty. Wszyscy świetnie się bawili, szczególnie podczas pierwszego czytania sztuki teatralnej, jaką Amatorska Grupa Teatralna „Florki” działająca przy Drużynie, pragnie przygotować i  wystawić dla szerszego grona w przyszłym roku. Odkryto kolejne wybitne talenty aktorskie. Był również czas na długie rozmowy przy wieczornym ognisku. Biwak był dla  wszystkich kolejną wspaniałą przygodą, zdobywaniem  nowych doświadczeń i umiejętności.
Już planujemy kolejny jubileuszowy V Biwak Szkoleniowy MDP!

Serdeczne podziękowanie dla Pana Kazimierza Hankusa za udostępnienie obiektu.

Galeria zdjęć: