Kronika MDP Malec – najwyższa ocena w ogólnopolskim konkursie kronik
- dwa wyróżnienia w konkursie na prace popularnonaukowe i badawcze dotyczące historii pożarnictwa

  W dniach 21-22 września 2019 r. w Olsztynie odbył się Finał XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Kronik, XXVI Konkursu na pamiętniki, wspomnienia, opracowania i relacje ,,Z dziejów Ochotniczych Straży Pożarnych”, XIV Konkursu na prace popularnonaukowe i badawcze dotyczące historii pożarnictwa.

W ramach konkursu odbyły się warsztaty szkoleniowe dla uczestników. Wśród ponad 70 kronik, wielu opracowań i prac naukowych z całej Polski w ścisłym finale znalazła się kronika MDP OSP Malec oraz prace dyplomowe naszej druhny. Naszą jednostkę w finale reprezentowały druhny Weronika Gałdyn, Ewa Jonkisz, Aleksandra Jonkisz. Kronika naszej Drużyny MDP otrzymała najwyższą z możliwych ocen uzyskując tytuł  „KRONIKA WZOROWA ! Obie prace dyplomowe druhny Ewy Jonkisz „ Ochrona przeciwpożarowa jako obszar zarządzania finansami Gminy Kęty” oraz „Działalność Ochotniczych Straży pożarnych w Polsce i ich wpływ na życie społeczno-kulturalne” otrzymały wyróżnienia w Konkursie na prace popularnonaukowe i badawcze dotyczące historii pożarnictwa.

„Najważniejszymi cechami dobrze prowadzonej kroniki OSP, tak jak i dobrego kronikarza, jest dokładność, obiektywizm i prostota przekazu”.

Andrzej Klimm

Galeria zdjęć: Kronika MDP Malec – najwyższa ocena w kraju