Sytuacji dotyczącej kryzysu związanego z epidemią nie trzeba nikomu przedstawiać. Działa już masa społecznych zbiórek, szwalni, transportów i grup pomocowych.

By dołożyć swoją cegiełkę zachęcamy do skorzystania z akcji #STRAŻACYMEDYKOM, która ma na celu zbiórkę materiałów dla szpitali, pogotowia oraz innych potrzebujących. Udostępniajmy i zachęcajmy.

Jako OSP możemy bez wielkiego wysiłku i specjalnych zabiegów utworzyć kanały zbiórki i dystrybucji niezbędnych materiałów. Jeśli nastąpią ograniczenia w ruchu po terenie kraju, to OSP dalej będzie miało taką możliwość. Jeśli z koordynatorem logistyki w szpitalu rozmawia strażak, to jest traktowany poważnie, dostaje zgodę na wjazd strażackim samochodem na teren szpitala i rozładowuje transport darów wprost do magazynu. Pojedynczy darczyńca nie ma takiej możliwości.

Potrzebna są:

  • Środki ochrony osobistej (np. rękawiczki, kombinezony, maseczki, gogle)
  • Środki czystości (np. ręczniki papierowe, chusteczki suche i nawilżane, płyny do dezynfekcji, mydło, kremy nawilżające do rąk)
  • Napoje (np. woda w butelkach, soki, napoje, kawa, herbata)
  • Żywność (np. batony, czekolady, wafle)

Akcję na terenie Gminy Kęty koordynuje OSP Kęty. Tam przy ulicy Mickiewicza 10 obok remizy znajduje się główny punkt  zbiórki – kontener, otwarty w godzinach 7:00 – 20:00.

Jak bezpiecznie oddać dary można zobaczyć na tym wideo: https://www.youtube.com/watch?v=hg4n64agi2I

Istnieje możliwość przekazania produktów w remizie OSP Malec po wcześniejszym umówieniu się, dzwoniąc pod numer telefonu: 601 (osiem/siedem/dwa) 041.