9 marca 2019r. w Remizie OSP Kęty sześciu członków naszej Młodzieżowej Drużyn Pożarniczej wraz z opiekunami brało udział w 42 Gminnych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W kategorii Szkoła Podstawowa naszą jednostkę reprezentowali: Oliwia Kawczak, Maja Szarek, Kacper Jonkisz, Michał Froń. W kategorii szkół gimnazjalnych: Dominik Kuwik, Michał Matusiak.

Do części ustnej turnieju zakwalifikowali się:

Grupa I

Oliwia Kawczak - OSP Malec

Kacper Jonkisz – OSP Malec

Maja Szarek – OSP Malec

Paulina Golec – OSP Bulowice

Grupa II

Katarzyna Gniłka – OSP Kęty Podlesie

Martyna Króliczek – OSP Kęty Podlesie

Dominik Kuwik - OSP Malec

Aleksandra Hrapkowicz – OSP Bulowice

Zwycięzcami eliminacji gminnych 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zostali:

Grupa I

I miejsce - Kacper Jonkisz OSP Malec

II miejsce - Oliwia Kawczak OSP Malec

III miejsce - Paulina Golec OSP Bulowice

Grupa II

I miejsce - Katarzyna Gniłka OSP Kęty Podlesie

II miejsce - Martyna Króliczek OSP Kęty Podlesie

III miejsce - Dominik Kuwik OSP Malec

Grupa III

I miejsce - Marta Rusek OSP Kęty

II miejsce - Marta Byrska OSP Kęty Podlesie

III miejsce - Jan Goc OSP Kęty

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników i życzymy powodzenia Kacprowi i Oliwii, którzy dzięki wygraniu etapu gminnego zakwalifikowali się do szczebla powiatowego.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów -  OSP Kęty, którzy da uczestników przygotowali słodki poczęstunek i kiełbaski z grilla. Można było także obejrzeć wozy strażackie i sprzęt pożarniczy jednostki.

Galeria zdjęć: