Parafia Malec była kolejnym etapem wędrówki obrazu Jezusa Miłosiernego z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach po naszym dekanacie. Wizerunek Miłosiernego Jezusa przejęliśmy z parafii Grojec. Uroczysty kondukt, który prowadził nasz samochód pożarniczy w asyście samochodu z OSP Grojec, dotarł pod nasz Kościół Parafialny we czwartek 25 lutego br. w godzinach popołudniowych.

 

Specjalny samochód-kaplica w eskorcie samochodów strażackich powitany został przez mieszkańców Malca, na czele z pocztem sztandarowym naszej jednostki oraz pocztami organizacji z terenu sołectwa. Przed obrazem tradycyjnie zostały wniesione relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej oraz bł. Jana Pawła II. Następnie uroczyście dokonano wniesienia obrazu Miłosiernego Jezusa. Była to bardzo uroczysta i podniosła chwila dla wszystkich naszych parafian, a szczególnie dla naszych strażaków, którzy dokonali ceremonialnego wniesienia obrazu. W tym dniu zaszczytu tego dostąpiło sześciu naszych druhów.

 

26 lutego w piątek, w godzinach popołudniowych rozpoczęły się przygotowania do uroczystości pożegnania obrazu. Po obrzędach pożegnalnych wizerunku Jezusa, uroczyście wyniesiono z kościoła relikwie oraz obraz którego orszak prowadzony był tradycyjnie przez sześciu kolejnych strażaków. W asyście wozów strażackich z Witkowic oraz samochodu pożarniczego naszej jednostki obraz opuścił naszą Parafię. Wóz strażacki OSP Malec towarzyszył wizerunkowi Jezusa do momentu przyjęcia przez parafian w Witkowicach.