27 listopada 2018r. członkowie MDP spotkali się z Kamilem Hankusem, niepełnosprawnym sportowcem, pochodzącym z Bulowic, zdobywcą złotego medalu w sztafecie i srebrnego medalu w pływaniu indywidualnym w grupie niepełnosprawności S6 w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu.

Spotkanie to miało na celu zwrócenie uwagi naszych młodych druhów na zrozumienie potrzeb integracji środowiska, poznanie praw, ale i różnorodnych pasji osób z niepełnosprawnościami. Innym ważnym poruszonym tematem było upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku dla inności, a także ukazanie korzyści płynącej z pełnej integracji osób  niepełnosprawnych w życiu społeczno - kulturalnym lokalnych społeczności.

Kamil to bardzo otwarta osobowość i utytułowany pływak. Mimo swojej niepełnosprawności nie poddaje się i wygrywa zawody pływackie, nawet ze zdrowymi zawodnikami. Jest pełnym energii młodym człowiekiem, od którego można się uczyć optymizmu i pogodnego podejścia do życia.

Sam mówi, że dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, treningom i rehabilitacji, jego stan zdrowia utrzymuje się w coraz to lepszym stanie.

Kamil Hankus reprezentuje klub "Start Katowice" - filia - w Oświęcimiu. Na co dzień pracuje jako urzędnik w Starostwie, obecnie studiuje na II roku studiów na kierunku Zarządzanie Przestrzenią Publiczną w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu.

Kamilu! Serdecznie dziękujemy za budujące spotkanie i czas poświęcony dla nas. Jesteś dla nas przykładem na to, że swoją pracą i wytrwałością w dążeniu do celu można osiągnąć tak wiele.

                                                                                                                                                                            Życzymy kolejnych sukcesów!

                                                                                                                                                                    Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Malec

 

"... Niepełnosprawność to nie jest człowiek drugiego gatunku, to jest i zawsze będzie człowiek! Choroba to nie kara, to sprawdzian z miłości oraz człowieczeństwa :) Bóg dał mi chorobę, by przypomnieć mi, że to nie ja jestem numerem jeden. On jest. Ja swoją niepełnosprawność traktuję właśnie jak Krzyż i wierzę, iż Bóg uczynił nie mnie taką bez powodu :) Zdrowy człowiek ma wiele życzeń, chory ... by być naprawdę szczęśliwym, kochanym, szanowanym i akceptowanym :) ..." 

                                                                                                                                                                                 niepełnosprawna Monika

 

Galeria zdjęć: Spotkanie integracyjne z Kamilem 27.11.2018r.