Na zaproszenie Zarządu Głównego ZOSP RP w dniach 16 - 18 listopada 2018 r. w Pruszczu Gdańskim opiekun MDP druhna Ewa Jonkisz wzięła udział w pierwszym polsko-niemieckim spotkaniu opiekunów młodzieży skupionej z Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych i w organizacji Technisches Hilfswerk - Jugend.

Celem spotkania było poznanie specyfiki działania obu organizacji, znalezienie partnera do współpracy, wymiana doświadczeń. Była to okazja do poznania nowych metod pracy z młodzieżą oraz możliwości finansowania tego rodzaju spotkań. Uczestnicy przedstawili prezentacje na temat działalności swoich Drużyn oraz wzięli udział w licznych grach integracyjnych i terenowych.

Ze strony niemieckiej udział wzięli opiekunowie z Berlina, Stralsundu, Oberhausen k. Essen, Ahrweiler k. Bonn. Ze strony polskiej udział wzięli opiekunowie z województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego i małopolskiego.

Spotkanie to utwierdziło wszystkich uczestników w przekonaniu, że opiekun MDP wie, że to co robi ma sens i jest ważną sprawą dla naszych lokalnych społeczeństw. Każde kolejne niestandardowe przedsięwzięcie zrobi może inaczej, ale na pewno ze zdwojoną siła.

Galeria zdjęć: I Polsko-Niemieckie Spotkanie Opiekunów MDP 16-18.11.2018r.