Mając na uwadze typowo szkoleniowy charakter tegorocznego Obozu MDP w Jarosławcu oraz zgodnie z sugestiami naszych młodych druhów, korzystając z pięknej słonecznej pogody zorganizowano III Biwak Strażacki MDP w formie „weekendu na łonie natury”.


Rankiem wszystkich budził szum drzew i śpiew ptaków. Obozowanie w lesie, blisko przyrody, odgłosów fauny i flory, okazało się miłym akcentem wspólnego wypoczynku. Niesamowita atmosfera jak panowała wśród wypoczywających była doskonałą okazją
do wylegiwania się na zielonej trawce i bujania w obłokach. Spacery wśród zieleni łąk i lasów, wyprawy po wodę poprzez rozległe wzniesienia, pola uprawne, malownicze panoramy oraz obfitość darów natury to kolejne atrakcje tegorocznego biwaku MDP.

Wyjątkowy smak ziemniaków pieczonych w ognisku, kiełbasy z ogniska, zupy przygotowanej z własnoręcznie zebranych grzybów, były dla wielu nowym kulinarnym doświadczeniem. Gry i zabawy terenowe z wykorzystaniem rękawiczek medycznych wymagały sprawności ruchowo-manualnej oraz wielkiego opanowania
i zachowania spokoju w zaskakujących sytuacjach. Długie rozmowy, śpiew przy ognisku, gromkie „sto lat” dla jubilatki były elementami warsztatów teatralnych przeprowadzonych
w ramach działalności Amatorskiej Grupy Teatralnej „FLORKI” działającej przy Drużynie.

Po raz pierwszy uczestnicy biwaku wrócili do domów odprężeni, wypoczęci, zrelaksowani, pełni sił witalnych, napełnieni pozytywną energią zaczerpniętą z rolniczo-leśnych zasobów ościennego sołectwa Witkowice. Z bagażem optymizmu i co najważniejsze bogatsi w nowe przyrodnicze doznania już planują kolejny biwak i to jeszcze podczas tegorocznych wakacji.

Jesteśmy przekonani, że organizacja wypoczynku dla młodych druhów naszej jednostki
w zacisznych okolicach, z widokiem na sielankowy krajobraz, ciszą i zapachem czystego powietrza, przyrodą na wyciągnięcie ręki, z szumem drzew okazała się miłym
i niezapomnianym akcentem tegorocznych wakacji. Pomogła w regeneracji sił, które
z pewnością przyniosą wymierne korzyści w dalszej aktywnej i nowatorskiej działalności Drużyny MDP OSP Malec.

 Podziękowania kierujemy w stronę Pana Kazimierza Hankusa za udostępnienie obiektu.