W piątek 22 czerwca, tuż po rozdaniu świadectw szkolnych, 21 druhen i druhów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Malec wraz z opiekunami udała się na obóz szkoleniowo-wypoczynkowy zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Malcu w miejscowości Jarosławiec w województwie Zachodniopomorskim.

Tego dnia po wielu tygodniach starań Zarządu naszej jednostki o środki finansowe i realizację, uwieńczony został cel postawiony początkiem bieżącego roku. Młodzi adepci sztuki pożarniczej, oprócz wypoczynku poszerzą wiedzę w obszarze działań na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz wezmą udział w cyklu szkoleń przygotowujących ich do dalszej bezinteresownej służby w szeregach OSP.

Mamy nadzieję, że pogoda nad polskim wybrzeżem dopisze, choć nie martwimy się zbytnio gdyż w tym zespole atmosfera zawsze jest gorąca i pozytywna.  Życzymy udanego pobytu.

Wyjazd współfinansowany jest przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.