W sobotę 16 czerwca  gościliśmy w progach naszej remizy niemiecką delegację strażaków z Dachau wraz z przedstawicielami OP ZOSP RP w Oświęcimiu, druha Prezesa Jerzego Obstarczyka, Przewodniczącego Powiatowej Komisji ds. młodzieży MDP OP ZOSP RP w Oświęcimiu druha  Mariusza Handzlika oraz przedstawicieli opiekunów MDP jednostek Powiatu Oświęcimskiego.

Delegacja zapoznała się z druhami OSP Malec, którzy oprowadzili gości po obiekcie remizy i przedstawili jej wyposażenie. Podczas wspólnego posiłku MDP OSP Malec przedstawiło prezentację aktywnej działalności Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Malcu. Tradycyjne prażone podane do stołu przypadły do gustu naszym zachodnim sąsiadom.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń dotyczących pracy ze strażacką młodzieżą po obu stronach granicy państw..

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego niecodziennego spotkania.