9 czerwca na obiekcie LKS „Niwa” Nowa Wieś odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Naszą jednostkę reprezentowały trzy drużyny: seniorzy (grupa „A”), seniorki (grupa „C”) oraz MDP chłopięca (10-16 lat). Jest nam miło poinformować, że wszystkie drużyny OSP Malec zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach!

Szczególnie dumni jesteśmy z naszej młodzieży, która po raz pierwszy na gminnych zawodach startowała według międzynarodowego regulaminu CTIF. Zaklasyfikowana jako drużyna chłopięca, w rzeczywistości jest drużyną mieszaną, której sporą większość stanowią dziewczynki. Nie stanowiło to jednak problemu w zdeklasowaniu konkurencji.

Po powrocie do remizy zaczęło się świętowanie. Myślami jednak byliśmy już na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych, w których jako zwycięzcy dwóch poprzednich edycji zawodów powiatowych wystartuje drużyna seniorów OSP Malec, a które odbędą się prawdopodobnie we wrześniu.