Na zaproszenie Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej dh Teresy Tiszbierek, członkowie MDP OSP Malec wraz z opiekunkami wzięli udział w jubileuszowym, XX Ogólnopolskim Konkursie Radiowym „Strażacy ochotnicy - nie tylko gaszą” zorganizowanym przez ZOSP RP oraz Polskie Radio S.A. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

Celem konkursu jest pokazanie różnorodnej i ofiarnej działalności 700-tysięcznej rzeszy strażaków ochotników oraz ich udział w: akcjach ratowniczych, szkoleniach, życiu lokalnych społeczności, propagowaniu kultury i oświaty, podtrzymywanie tradycji i historii, pracy z dziećmi i młodzieżą oraz udział w akcjach społecznych.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 41 audycji i reportaży, 28 reporterów z 13 rozgłośni radiowych. Po obradach jury, wśród najlepszych znalazł się redaktor Jan Stępień z Regionalnej Rozgłośni w Krakowie „Radio Kraków” S.A., za reportaż „Daj włos”, zajmując II miejsce w konkursie. Artykuł ten przedstawiał działalność MDP OSP Malec oraz akcję w której wzięła udział, a mianowicie „Rak’n’Roll” mającej na celu wsparcie chorych na raka. Wywiad ten został udzielony końcem listopada 2017 roku, a opublikowany na antenie 3 grudnia.

Dzięki swojemu zaangażowaniu i chęci niesienia pomocy innym nasza drużyna otrzymała bon pieniężny ufundowany przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz aparat fotograficzny.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie oraz wyróżnienie i mamy nadzieję, że dzięki takim sukcesom zapał i chęci do dalszej pracy w nas nie zgasną i dalej będziemy pomagać i działać w naszej małej ojczyźnie i nie tylko.

Wyjazd do Warszawy mimo męczącej podróży pociągiem, był dla młodzieży wielkim wydarzeniem, podczas którego jak zwykle nie zabrakło świetnej zabawy, a wspomnienia z wyjazdu zostaną na długo w pamięci.