Maj uznany jest za okres dni ochrony przeciwpożarowej. Z tego powodu co rok odwiedzają nas dzieci z przedszkola „Pod Dębami” w Malcu oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Malcu. I tak było i tym razem. 16 maja odwiedziła nas gromada dzieci ciekawych sztuki pożarniczej.

Dzieci miały możliwość zapoznania się ze służbą strażaka, z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru czy innego zagrożenia. Dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych czy usuwają drzewa po wichurach. Zapoznały się wozem strażackim i całym wyposażeniem, sprzętem gaśniczym oraz ubiorem specjalnym wykorzystywanym w akcjach.

Kolejnym punktem odwiedzin było zwiedzanie remizy oraz przymierzanie strażackiego ekwipunku. Na zakończenie dzieci złożyły życzenia oraz wręczyły piękne upominki.

Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma prewencji uświadamiająca od najmłodszych lat zasad bezpieczeństwa oraz zachowanie się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń.