Jak co rok tradycyjnie druhowie z naszej jednostki czynnie uczestniczyli w obchodach Wielkiego Tygodnia.

W Wielki Piątek, Sobotę oraz Niedzielę pełniona była warta przy Grobie Pańskim w kościele parafialnym w Malcu. Podczas święceń pokarmów wartę pełnili również najmłodsi członkowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

W Wielką Niedziele wszyscy członkowie na czele ze sztandarem OSP Malec uczestniczyli w porannej mszy rezurekcyjnej oraz procesji. Po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się do remizy na tradycyjne świąteczne śniadanie.

W Poniedziałek Wielkanocny członkowie Młodzieżowej Drużyny spotykali się przy remizie i z poświęconej palmy przygotowali drewniane krzyżyki. W tradycji chronią one domy, pola i ogrody przed złym, gradem, suszą i powodziami. Wykonane krzyżyki zabrali do własnych domów oraz obdarowali nimi członków naszej jednostki. Podczas poniedziałkowego spotkania pomimo niesprzyjającej pogody nie zabrakło oczywiście śmigusowego szaleństwa i wspaniałej zabawy.