W zeszłą sobotę w remizie OSP Kęty Podlesie siedmiu członków naszej Młodzieżowej Drużyn Pożarniczej brało udział w 41. gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W kategorii szkoła podstawowa naszą jednostkę reprezentowali: Oliwia Kawczak, Kacper Jonkisz, Michał Matusiak. W kategorii szkół gimnazjalnych wystartowali: Maciej Gałdyn, Dominik Kuwik, Gabriela Szarek. Jako jedyny w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wystąpił: Hubert Wójcicki.

Czworo z naszych uczestników zakwalifikował się do finału ustnego, w którym zajęli następujące miejsca:

  • Oliwia Kawczak- miejsce I
  • Michał Matusiak- miejsce III
  • Maciej Gołdyn- miejsce IV
  • Dominik Kuwik- miejsce V

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników i życzymy powodzenia Oliwii, która dzięki wygraniu etapu gminnego zakwalifikowała się do szczebla powiatowego. Mamy nadzieje, że pójdzie jej tam równie dobrze i zajmie wysokie miejsce.

Honorowym gościem konkursu był zasłużony dla lokalnego pożarnictwa dh Jan Christ, który niedawno obchodził swoje 90-te urodziny, z tej okazji młodzież wręczyła skromne upominki i odśpiewała tradycyjne „Sto lat”.